Події

 12.06.2018   В Рені розпочинаються ДНІ СТАЛОЇ ЕНЕРГІЇ

Ренійська міська рада приєдналася до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів» та почала діяльність по реалізації енергоефективних проектів за окремою програмою «Угода мерів – демонстраційні проекти»
 



 Загалом, майже 200 українських міст вже приєдналися до європейської ініціативи. Тим самим міста-підписанти Угоди мерів зобов’язалися скоротити викиди вуглецю, підвищити енергоефективність та покращити якість життя мешканців.
 «Європейський тиждень сталої енергії відзначається по всій Європі, щоб привернути увагу до необхідності економії енергії на місцевому рівні. Це особливо важливо в Україні, оскільки дозволить підвищити енергетичну безпеку держави за рахунок зменшення споживання газу. Крім того, проекти з енергоефективності стимулюють місцеву економіку та створюють нові робочі місця», − наголосив Пітер Вагнер, голова Групи підтримки України Європейської комісії, на важливості заходу.
В районній дитячій бібліотеці пройшов цікавий захід -  наукова конференція з проблем сталого енергозабезпечення в форматі «маленькі погляди на великі питання», на якій були присутні секретар міської ради С.Кобенко, депутат міської ради А.Бондарева, вчитель НВК школи-ліцею П.Михрякова, директор СЮТ І.Сергєєва, співробітники бібліотеки, вчителі, а  доповідником  виступив Єгор Сергєєв, учень НВК школи-ліцею.
Важливі питання енергозбереження, підняті в доповіді Єгора допоможуть переглянути наше ставлення до постачання енергії, економії, ведення бізнесу та чуйного хазяйського відношення до природи.

 В бібліотеці лунали зацікавлені відповіді на непрості запитання, було проведено тематичну гру,  підготовлено книжкову виставку «Енергія Землі», «Дітям про енергозбереження: енергія і ми».

Проектна робота.   01.06.2018
1 червня до міського парку завітали діти і дорослі на святкування Міжнародного дня захисту дітей.   Районна дитяча бібліотека зранку прийняла активну участь у святкуванні , а з післяобіднього часу облаштувала біля своєї будівлі консультаційний пункт «Моя громада – мій добробут».   Другий рік бібліотека та громадська організація беруть участь в проекті ПУЛЬС. Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). #USAID #PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬС
Ця співпраця має за мету інформування населення нашого району про хід реформ в країні, про досвід створення громад, про громадські ініціативи та бюджет.
Сьогодні мешканці міста  знайомились з питаннями  самоврядування та децентралізації. Бути обізнаним дуже важливо для сучасного громадянина. Треба не тільки отримати інформацію, взяти участь в обговоренні важливих питань, а й допомогти отримати інформацію всім, хто ще не знається на проблемах реформування суспільства, хто має сумнів, хто може своєю активністю прискорити зміни накраще.
                   ГО «Наше наследие", районна дитяча бібліотека
                  а
                                                                     День Европы.
22 мая гостями  Долинской  сельской библиотеки стали учащиеся 7 –го  класса Долинской ООШ. Школьники посетили библиотеку для участия в историческом альманахе  «Странами Европейского союза», проводимого в рамках празднования Дня Европы в Украине.

Заведующая библиотекой Черня Мария Федоровна познакомила ребят с традициями празднования Дня Европы, с историей возникновения и основными этапами расширения Европейского Союза, отметив при этом особенности взаимоотношений Украины и международной организации. Проиллюстрировали и дополнили рассказ Куля Сергей, Чобану Константин, Калинку Дарья  видеосюжеты «Как устроен Европейский Союз», «Представительство Европейского Союза в Украине» и знакомство с Европой в форме интересных и малоизвестных фактов.  В ходе урока   ребята  удивили библиотекаря своим познаниями о традиционных блюдах и флагах европейских держав. А еще порадовали осведомленностью о выдающихся писателях-европейцах и их самых популярных произведениях в «Литературном путешествии по странам Европы». Также прошлись по тематической выставке  «2018 год немецкого языка в Украине», «В гости к немецким писателям», оформленную в библиотеке.   В заключительной части мероприятия участники мероприятия дружно и весело  оформили  знакомый всем флаг и устроили небольшой флэшмоб  на память.

  22.05.2018  Бессарабія: події і люди

В Обласному центрі національних культур  19 травня пройшов яскравий VI Фестиваль народної творчості «Бессарабія-наша оселя».
Центральна районна бібліотека, по вже встановленій традиції, приймала участь у фестивалі і презентувала виставку краєзнавчої літератури «Бессарабія: події і  люди». Бібліотекарі познайомили учасників фестивалю та глядачів з книгами про історію Бессарабії та видатних людей краю.
22/05/2018 Книжная мозаика Европы

      19 мая – День Европы. В Украине на официальном уровне отмечается с 2003 года.
 Современный мир предоставляет украинцам много возможностей для открытия Европы…
Мы, библиотекари, предлагаем изучать, познавать и понимать Европу через творчество известных писателей стран европейского континента.
2018 год – год немецкого языка в Украине, поэтому выставка открывается произведениями немецких писателей всех исторических времен и литературных эпох.  
 
                                                                                                                                            

«Я, конечно, вернусь»
25 січня в районній дитячій бібліотеці пройшли лекції для дорослих читачів громадської організації «Наше наследие» в форматі 2х30. Дві лекції по 30 хвилин були присвячені цікавим темам сьогодення наших читачів та календаря видатних дат.
Першу лекцію присвячено 80-річчю з дня народження Володимира Висоцького , великого поета, талановитого актора, письменника, музиканта.
Володимир Семенович народився 25 січня і у цей день в багатьох бібліотеках, театрах, літературних і кіно клубах проходять заходи з відзначення його ювілею.
Бібліотекарі підготували книжкову виставку та виставку світлин «В.Висоцький», презентували слайд шоу про основні події життя поета та про малу планету Владвисоцький, відкриту в 1985 році.
Бабіни, касети, диски, вінілові пластинки досі зберігають для нас його незвичайний голос і мудре слово.
І в нашій бібліотеці лунало сьогодні про кінофільми з його участю, його вірші, пісні, книги, спогади про нього.
Ренійська поетеса Лілія Олейник прочитала вірш Висоцького «Спасибі вам, мої кореспонденти», який став завершальною нотою зустрічі і спогадів про великого поета та його життя.
Ми сучасники великої людини, ми бачили його, слухали його, переписували його пісні, з усіх вікон наших міст і містечок лунав його голос, ми знали про всі події в його житті, бо то були і наші події. 
Довгий час історія подій під Крутами залишалася поза увагою офіційної історіографії  і обростала міфами і вигадками або замовчувалася.
Цій події  присвячені заходи у бібліотеках Ренійської ЦБС протягом січня.  Цього тижня в районній дитячій бібліотеці заплановано бесіди на теми становлення української державності та подій Української революції 1917-21 років.
По матеріалам історичних описів, спогадів та світлин пройшов урок мужності для учнів школи №3.Бібліотекарі підготували слайд-шоу, книжкову виставку для класного часу на тему «Герої Крут» (вчитель Загорська С.А. та психолог школи Деркачова К.Ф.) і розповіли читачам про події Української революції, про Українську народну республіку, про 100-річчя бою під Крутами.
З часів Незалежності ми вже знаємо, що сталося 29 січня 1918 року біля станції Крути, хто були ті 300 учнів та студентів, про ту єдину гармату , про 5-часовий бій, про загибель молодих життів і перепоховання героїв на Аскольдовій могилі у Києві.
Зараз ми вшановуємо пам'ять загиблих молодих вояків у пам'ятника-пагорба за вишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону,  яка нагадує про  колони Київського Університету, звідки були більшість студентів під Крутами.

На початку 2012 року на місці дерев'яного хреста на Аскольдовій могилі було встановлено справжній пам'ятник крутянцям: виготовлений із дорогого каменя «козацький хрест», у центрі якого висічений тризуб, під яким промовиста і символічна цитата зі святого 
Євангелія : «Найбільша любов — життя покласти за друзів».
Показово, що пам'ятник встановили не президенти, урядовці, депутати чи інші високопосадовці, а звичайні громадяни.
                                                                                           =РДБ=


Викторина в Орловской детской библиотеке "Путешествие по сказкам Ш.Перро"

Как бы мне хотелось
Жить в волшебном доме,
Где хранятся сказки,
Как стихи в альбоме,
Где старушки-стены
Сплетничают ночью
Обо всём, что в сказках
видели воочию,

Где огонь в камине
Создает уют
И на книжной полке
Чудеса живут,
Где в старинном кресле,
Чуть скрипя пером,
Сочиняет сказки
Друг мой – Шарль Перро


Орловская детская библиотека 25 января провела викторину: «Путешествие по сказкам Шарля Перро», приуроченная к 390-летию со дня рождения великого сказочника. Библиотекарь познакомила детей с биографией писателя.

 Вместе с ребятами вспомнили любимые сказки: «Золушка», «Красная шапочка», «Спящая красавица», «Кот в сапогах», «Мальчик с пальчик» и др. Любознательные юные читатели знакомились с необыкновенными историями и невероятными приключениями, в которых жили своей сказочной жизнью: добрые феи, злые ведьмы, прекрасные принцессы, простые добродушные девушки и юноши. Ребята участвовали в различных конкурсах , отгадывали литературные загадки по сказкам Ш.Перро. Все участники мероприятия погрузились в мир новых впечатлений и получили много нужной и полезной информации. 



                                     Володимир Висоцький: 

В квітні людство визначало Всесвітній день Землі. Урок екології, присвячений охороні природи, навколишнього середовища та зеленого багатства нашої планети, було проведено сьогодні в районній дитячій бібліотеці спеціалістом з охорони об’єктів культурної спадщини В.Нікулою. На урок до бібліотеки завітали учні 6 класу школи №3.
Земля – наша спільна домівка, третя від Сонця планета, а також одна в Сонячній системі, де є життя.
Природа – це все, що навколо нас (вода, рослини, тваринний світ, океани, суша). Екосистема – сукупність біологічних та фізичних факторів. В природі переважає зелений колір – колір народжування життя.
Вік Землі біля 4,54 млрд років. Це одна з планет, яка має свій природний сателіт , який впливає на клімат та енергетику усього живого організму на ній. Атмосфера Землі з озоновим шаром та магнітним полем послаблює шкідливу для життя сонячну радіацію.
Мировий океан займає 70,8% земної поверхні, який формує клімат на всій її території. Полюси Землі укриті льодовим панцирем.
Таку інформацію сьогодні отримали діти та виказали не аби які знання і відповідали на складні питання лектора.
Всі ці знання є в цікавих книгах фонду бібліотеки і запропоновані читачам для ознайомлення для того, щоб  зберегти  тендітний живий організм Землі для себе і майбутніх поколінь.

  В.Нікула, спеціаліст ЦБС

100 років бою під Крутами

Година пам'яті в дитячій бібліотеці "Пам'ятаємо славний День Перемоги" було проведено для учнів гімназії : 3 "Б"; 2 "А"; 1 "А"; та 3 кл. ЗОШ №3.
Бесіду про другу світову війну, яка тривала з вересня 1939 р.по вересень 1945 р. провела бібліотекар відділу 1-4 кл. Народи світу дружно повстали проти фашистських загарбників й перемогли ворога, захищая свої родини, свої домівки, свою землю, свої країни.
Фільм "Солдати - тварини в роки війни" зацікавив дітей та класних керівників.
Діти із задоволенням брали до дому літературу про роки війни та День Перемоги розміщену на книжковій виставці.


Охорона довкілля і бібліотека
День Перемоги в районній дитячій бібліотеці





Лекція : Що таке біткоін та як це працює?
Друга лекція в районній дитячій бібліотеці формату 2х30 була присвячена дуже цікавій темі сучасної електронної платіжної системи та розрахунковій одиниці під назвою «біткоін». Лекцію підготував і провів Дмитро Кондратюк, вчитель інформатики Ренійської школи-ліцею, активний член громадської організації «Наше наследие».
Дмитро ознайомив присутніх з новою темою комп’ютерних знань, яка лунає вже досить давно і викликає інтерес читачів. Тепер зрозуміло, що таке крипто валюта, біткоїн, як спеціальна програма виконує безперервне обчислення і за це у віртуальному гаманці з’являється криптовалюта.
Дехто вважає , що за криптовалютою майбутнє. Айтішники пояснюють, що криптовалюта – це електронне золото, а майнення – процес його видобування.
Слухачам було цікаво узнати про історію виникнення кодування повідомлень з часів римської імперії і появи біткоїну в 21-му столітті.
Наші читачі поповнити свій запас слів новими словосполученнями та іноземними термінами, яким будуть знати пояснення : блокчейн або ланцюг блоків, майнинг, транзакція тощо.

І нехай воно мабуть і не стане в нагоді ренійцям, але бути обізнаними не завадить.









Тиждень відкритого доступу


Шановні колеги!

23–29 жовтня 2017 р. увесь світ відзначатиме Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу, який проходитиме під гаслом «Open in order to…» – «Відкритий, щоб…». Таке формулювання теми спонукає вийти за межі обговорення відкритості й зосередитися на можливостях, які вона відкриває широкому загалу, окремому досліднику, академічній спільноті чи науковій установі, щоб потім вжити заходів задля втілення окреслених переваг.

Минулорічна тема – «Відкритість у дії» – заохочувала усі зацікавлені сторони до здійснення конкретних кроків у напрямку посилення відкритості й доступності власної діяльності, а також закликала до цього інших дослідників: від розміщення анонсів своїх майбутніх публікацій у електронних архівах до проведення роз’яснювально-освітньої діяльності у колі своїх колег щодо відкритого доступу. Цьогорічна тема має допомогти зосередитися на визначенні кінцевих цілей відкритості, щоб надихнути академічну спільноту вживати конкретних заходів задля їхнього досягнення.

«Відкритий, щоб…» підвищити результативність моєї наукової діяльності, забезпечити рівні можливості участі у розробці нових актуальних тем, поліпшити систему охорони здоров’я – це лише кілька можливих відповідей на питання.
Запрошуємо усі українські бібліотеки об’єднати зусилля для відзначення Міжнародного Тижня Відкритого Доступу, щоб внесок України у поширення ідей відкритого доступу став помітний для міжнародної спільноти, а синергічний ефект допоміг нам усім разом досягти високих результатів.

Пропонуємо провести цьогорічні заходи Тижня, скориставшись рекомендаціями ініціативної групи, які можна переглянути за посиланням.

Українська бібліотечна асоціація
Адміністративний координатор виконавчого офісу
Вікторія Польова





Живём и помним




ЗАПРОШУЄМО переглянути фільми :

Тоні Ердманн
Казка казок
Зламані
Джульєтта
Одісея
Надновий Заповіт




Весняні вітрила


Весняні вітрила

Комментариев нет:

Отправить комментарий