Головна сторінка

9 травня День Перемоги в Орловській сільській бібліотеці №2

Весь под ногами шар земной.
Живу. Дышу. Пою.

Но в памяти всегда со мной
Погибшие в бою

Пусть всех имен не назову,

Нет кровнее родни.
Не потому ли я живу,
Что умерли они?.

…Чем им обязан – знаю я.

 И пусть не только стих,
Достойна будет жизнь моя
Солдатской смерти их.


Минуло вже багато років з дня Перемоги. Наша країна давно залікувала рани війни. Заколосилися хліба на понівеченої землі, ожили ліси. З руїн піднялися світлі міста, вже не одне покоління народилося і виросло в мирний час. Великий героїзм проявив наш народ під час цієї страшної війни . Багато не повернулися з поля бою . Вони віддали свої життя для того, щоб ми з вами могли зараз жити і радіти.



   Орловська дитяча бібліотека до дня 9 травня провела тематичний перегляд літератури : «Цих днів не змовкне слава» (03.05.18), огляд  літератури « Живе в народі  пам´ять  вічна» (04.05.18),  тематичний  вечір : «Пам´ять торкає наші серця» (09.05.18.)


Дві бесіди 

"Німеччина туристична" та "Німці Придунав'я" - такі бесіди, присвячені року Німеччини в Україні, провели в районній дитячій бібліотеці для учнів 6 класу школи №3. Разом з психологом школи Деркачовою К.Ф. діти отримали інформацію щодо культури, історії Німеччини та подивились фильм про замок Нойшванштейн, який відносять до туристичних об'єктів класу "must see". 
Цікаво було прослухати інформацію про німців-переселенців на землі північного Причорномор'я, про назви міст і містечок на мапі нашого регіону, пов'язаних з німецькими традиціями - Олександрфельд, Люстдорф, Лейпциг, Шабо, Березино, Тарутино, Арциз, Великодолинське, Сарата та інш. 
=РДБ= 


Художественная палитра родного края


Художественная культура – это  особый мир мыслей, чувств, эмоций и стремлений,  который воплощается в движении резца скульптора и кисти художника, мелодии  композитора, жесте актера, кадре кинофильма, ритме литературного слова.
Палитра художественной культуры  нашего края многообразна и красочна и представлена творческой деятельностью профессионалов и народных мастеров.
Центральная районная библиотека располагает различными  изданиями, документами, материалами о творчестве профессиональных  художников, скульпторов, артистов  оперного и балетного искусства, кино, писателей и поэтов -  уроженцев нашего города и района.
Проведение уроков художественной культуры родного края в рамках нашего библиотечного проекта для школьников « Час книги» способствует популяризации творчества наших земляков.
Такой очередной урок прошел 3 мая для лицеистов 10 класса. 

Розгадані і нерозгадані таємниці світу

3 травня в району дитячу бібліотеку завітали учні 6-Б класу ЗОШ №2 . Бібліотекарі провели в читальній залі відділу обслуговування 5-9 класів інформаційну годину на тему «Розгадані і нерозгадані таємниці світу». Було представлено відео та фото презентацію, в якій розглянуто  п’ять найцікавіших загадок та чудес світу: про уну та її загадкове походження, про рукопис Войніча, про статуї  Моаї на острові Пасхи, про камені-мандрівники,  про існування морів та океанів, які не змішуються. Діти із задоволенням прослухали інформацію та переглянули цікаві книжки з книжкової виставки.


Я маю право

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою БПД та територіальними органами юстиції за підтримки USAID «Нове правосуддя» та іншими донорами. Його мета і ціль -  підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян, інформування їх щодо використання та захисту  прав у повсякденному житті.
Указом Президента України №361/2017 від 14 листопада 2017 року 2018 рік оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право». Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 14 березня 2018 року №155-р. затвердив План заходів на 2018 рік щодо реалізації цього проекту. Згідно цих нормативно-правових документів в інформаційно-роз`яснювальній роботі будуть приймати участь і заклади культури України.

26 квітня до нашої бібліотеки завітала начальник Ренійського бюро правової допомоги В.М. Вікулова, яка ознайомила працівників відділу обслуговування з проектом, з функціями бюро ПД, зробила огляд правових видань,  надрукованих в рамках проекту для підвищення правових знань всіх верст населення, які передала в фонд бібліотеки.
Центральна районна бібліотека, долучаючись до цього проекту, буде інформувати ренійців  щодо реалізації та захисту своїх прав у різних сферах життя через Центр доступу громадян до публічної інформації (дорослих читачів),що діє не один рік в нашій бібліотеці,   а юнацтво - в рамках бібліотечного проекту для школярів «Час книги».
Вже  на сьогодні в фойє бібліотеки на  інформаційному стенді кожний може ознайомитися з самим проектом, указом Президента, розпорядженням КМ України, друкованими виданнями .
                                                                                                 В.П. Осадча.


Тиждень безпечного дорожнього руху

В останній тиждень квітня відзначається Міжнародний день безпечного дорожнього руху. З цієї нагоди в Котловинській сільській бібліотеці була відкрита книжкова виставка для дітей «Будь уважний на дорозі!». 27 квітня в бібліотеці завітали учні 2-го класу на бесіду – гру «Руху правила єдині –поважати їх повинні». У вступній частині бібліотекар розповила дітям в цікавій і популярній формі про ПДР для пішоходів, як бути хорошим пасажиром, правила безпеки на залізниці, як поводитися у надзвичайних ситуаціях у транспорті, про безпечний відпочинок на вулиці (на роликах, скейтборді, велосипеді та самокаті), ознайомила зі знаками безпеки. Для того, щоб перевірити знання ПДР, дітям було запропоновано цікаві гри та конкурсі. Наприклад: «Дорожня ситуація», «Розгадай кросворд», «Збери пазли», «Знавці ПДР», «Гра – загадка». В кінці провели узагальнюючу вікторину «Чи знаєш ти?» та з задоволенням переглянули мультик «Робокар Полі – ПДР – Як переходити дорогу».


День пам'яті аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня в Котловинській сільській бібліотеці відбулась година памяті «Той квітень не забудеться ніколи» присвячена 32-ї річниці найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській АЕС. За допомогою відео – матеріалів, книг і журналів було розкрито увесь масштаб трагедії, що спіткала українців після вибуху. Бібліотекар розповила про пожежних, які першими вийшли на лінію вогню і отримали смертельну дозу радіації,про тих, хто ризикуючи  здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Учасники заходу, учні 9-го класу, переглянули відео-презентацію «20 фактів про Чорнобильську катастрофу» та познайомились  з літературою на книжковій виставці «Лихо Чорнобиля – наш спільний біль».

26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у памяті українського народу.

Про права і працю

28 квітня Міжнародна організація праці (МОП) оголосила Всесвітнім днем охорони праці. Щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці, цей день відзначатиметься щороку. Вперше він відзначався у 2003 році. Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України №685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.
День охорони праці в Україні цього року відзначатиметься під девізом:«Захищене і здорове покоління». Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.
Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.
До цієї дати в бібліотеках проводяться масові заходи з правових знань щодо трудових відносин та працевлаштування.

Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.
У контексті цієї події районну дитячу бібліотеку відвідали з бесідами старший інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Ігор Сорокін та заступник начальника фонду соціального страхування Олександр Бальчу. Вони провели урок права для учнів 11 класу школи №3 (вчитель Мудрік І.О.) і мали розмову про трудові відносини, працевлаштування неповнолітніх, роботу за кордоном, права робітників та роботодавців, обов’язки сторін, документи та перелік основних положень про працю.
Одинадцятикласники незабаром стануть до роботи, до навчання очного чи «без відриву від виробництва» і їм стане в нагоді сьогоднішній урок права, щоб захистити себе, зберегти своє здоров’я та допомогти іншим.


В бібліотеці до року німецької мови в Україні

В рамках заходів по року Німеччині в Україні, який був проголошений указом Президента нашої країни, для вихованців «Нового дому» в районній дитячій бібліотеці проведено невеличку екскурсію до найкрасивішого місця в Європі – чудового лебединого замку в Німеччині.
Замок Нойшванштайн (нім. Schloß Neuschwanstein — «Нова лебедина скеля»)  замок XIX століття, що знаходиться поблизу містечка Ф'юсен та замку Гоеншванґау в південно-західній Баварії, недалеко від австрійського кордону. Палац є колишньою резиденцією останнього короля Баварії Людвіга II, і був побудований на його замовлення на знак пошани до Ріхарда Вагнера.
Замок повинен був стати особистим притулком короля, але був відкритий для публіки невдовзі після смерті Людвіга у 1886 році. З того часу його відвідало більше ніж 61 мільйон осіб зі всього світу.
Замок відносять до туристичних об’єктів класу «must see» (повинен побачити), тому вважається обов’язковим для відвідування за своєю красою, вишуканістю, казковістю. За різними оцінками Нойшванштайн є «найгарнішим» із замків і палаців Німеччини. Щороку замок відвідує понад 1,3 млн відвідувачів, а в літній час кількість туристів складає майже 6тис. за добу.
Багато дітей бачили цей замок в фільмах-казках, мультиплікаційних стрічках. Палац зайняв чільне місце в кількох фільмах і був джерелом натхнення при будівництві замку Сплячої красуні в Діснейленді.
Гостям бібліотеки підготовили чудовий екскурс по замку, його залах, навколишній території під музику Чайковського, Вагнера.
                        =РДБ=

Жора Прохніцький -  автор !

 Нещодавно до фондів бібліотек району надійшла книга «На Дунаї хвиля грає» чудової дитячої поетеси Придунав’я Таміли Кібкало.
Того року бібліотекарі оголосили конкурс малюнків на теми краєзнавства для своїх читачів та тендітно збирали роботи, підписували, зберігали, а потім передавали в Ізмаїл Тамілі Олексіївні, яка на ці малюнки писала твори. Таким чином, читачі ставали співавторами чи ілюстраторами нового видання.
В бібліотеці пообіцяли дітям, що вони мають побачити свої малюнки в книгах. Не всі побачать, але все одно малюнки будуть надруковані ! Пощастило  Жоріку Прохніцькому, який вже давно є читачем нашої бібліотеки – його малюнок став ілюстрацією вірша «Знає мама…». Жорік  вчиться в школі №5 і є вихованцем «Нового дому». Він часто заглядає в бібліотеку, приймає участь в майстер-класах з декоративно-ужиткового мистецтва, відвідує масові заходи для читачів.
Сьогодні в бібліотеці свято ! До нас знову прийшли вихованці «Нового дому». Прийшли , щоб привітати свого друга Жору з вдачею, з першим кроком читача в якості автора.
На імпровізованому червоному килимку бібліотечного свята маленькому автору було вручено примірник книги «На Дунаї хвиля грає» на память про його дитинство, про вірне непорушне обіцяне слово дорослих.
Таміла Олексіївна Кібкало бажала познайомитись з митцем Жоріком і власноруч вручити йому книгу, але захворіла.  В тім ми обов’язково влаштуємо їх зустріч !
Бажаємо Жоріку наполегливо, сумлінно йти до своєї мрії, працьовито оволодівати знаннями, мати справжніх друзів. Обовязково бути здоровим, порядним,  берегти чисті людські відносини та любити читання.
Хто знає, може ця перша книжка з вказанням імені Жоріка на 78-й сторінці підштовхне його до творчих пошуків, до натхнення, уяв, підкорення мовних вершин чи секретів пензля. Він стане доброю людиною і може ця книга зробить його шлях до майбутнього цікавим і запам’ятним.  І ще одне можна казати з впевненістю – цей день в бібліотеці він запам’ятає на все життя !


=Співробітники районної дитячої бібліотеки=


Читайте вместе с нами, библиотекарями…

Жизнь преподнесла мне бесценный дар-увлечение книгой.
Теперь,по прошествии десятилетий, я знаю, что это случилось в тот день моего далекого детства, когда я впервые переступила порог сельской библиотеки (замечу, в 60-е годы прошлого столетия для неё было построено специальное здание!) и увидела лучистые глаза библиотекаря Клавдии Яковлевны Гончаренко.   Невероятно, но я до сих пор помню название первой прочитанной книги, её переплет, формат, иллюстрации.
Я прочла сотни книг, перечитала десятки, просмотрела, пробежала глазами, перелистала тысячи, потому что чтение для меня не только пожизненное влечение, оно стало моей увлеченной работой.
Если бы я могла, превратила бы в читателей всех людей знакомых и незнакомых, потому что знаю: судьба человека  читающего одна, не читающего – другая. В сущности, именно этим я и мои коллеги занимаемся  всю жизнь
23 апреля-Всемирный день книги и авторского права. К всемирному празднику Книги я предложила своим коллегам презентовать  нашим читателям    книги, которые мы читаем для себя… С нашими книжными предпочтениями можно ознакомиться на выставке «Читайте вместе с нами, библиотекарями»  на абонементе центральной районной библиотеки.


                                                              В.П.Осадчая,
                                                              зав.отделом обслуживания.

День довкілля в Котловинській сільській бібліотеці
До Дня довкілля і Дня землі в Котловинській сільській  бібліотеці відбулась екологічна година «Хай квітує наша земля», що зорієнтувала відвідувачів, учнів 7-го класу, відповісти на питання про природу рідного краю та її охорону. Читачі ознайомились з рослинним і тваринним світом нашої місцевості, дізналися про екологічній стан озера Ялпуг – перлина придунайських озер, про взаємодію людства і природи. Разом обговорювали екологічні проблеми місцевості та фактори, що негативно впливають на здоровя навколишнього світу. Привернула увагу читачів книжкова виставка «Жива душа природи» з розділами «Природа – джерело життя людини» і «Берегти природу – берегти батьківщину» та перегляд відео-презентації «Охорона природи. Навколишній світ».
З учнями 10-го класу провели відео – подорож  заповідними куточками України за маршрутом: Дунайський та Чорноморський біосферний заповідник, Степовий заповідник Асканія – Нова – справжнє українське сафарі, найстаріший на землі і найбільший в Європі степовий заповідник. Дізнатися більше, учням було запропоновано література з даної теми.

Бесіда "Моя країна" в районній дитячій бібліотеці

17.04.2018 - Інтерактивна бесіда "Моя країна : історія успіху" з читачами 5 класу школи №3 (кл.керівник Загорська С.А.) в районній дитячій бібліотеці.




Заходи в Орловській дитячій сільській бібліотеці

12 квітня Орловська дитяча сільська бібліотека провела бесіду: «Людина і космос». Діти дізналися про перший політ людини в космос, про історію створення перших космічних станцій, як проходить підготовка до польотів, чим харчуються космонавти в невагомості, які якості потрібні для того, щоб відправитися до зірок. Наприкінці заходу діти захоплено брали участь в грі-вікторині: «Між зірок и галактик» успішно відповідаючи на питання про перший політ людини в космос, сонячну систему, загадкові зірки і далекі планети.

             
 
13 квітня Орловська дитяча сільська бібліотека провела в школі урок пам'яті: 
«Ми Сотнею пішли на небо».


День космонавтики в Котловинській сільській бібліотеці

У День космонавтики в Котловинській сільській бібліотеці пройшов усний журнал «Космос вражаючий і загадковий» з учнями 3-го класу. На сторінках журналу ми поговорили про те, як люди стали освоювати космічний простір. Хлопці послухали легенду про Дедала та його сина Ікара, про перших літальних апаратах і перший політ людини в космос. Активно брали участь у вікторині з даної теми. Переглянувши уважно розвиває мультик про планети і космос «Таємниці космосу», відмінно впоралися з тестовим завданням. Більше дізнатися про досягнення в галузі космосу, дітям допомогла презентація книжкової виставки «Дорога до зірок».




Районна дитяча бібліотека і шкільні бібліотеки :
«Книгоманія» і кластерні  моделі роботи з книгою.

Мудрість багатьох поколінь – книга. Вона порадник, друг, вчитель, лікар. Вона зберігає у собі красу рідного слова, чарівність мови.
Для малюка нова книжка це диво. Для підлітка – відповіді на питання. Для дорослих – подарунок, предмет уваги, дозвілля, порадник. І для всіх зустріч з книгою  завжди свято. Це свято тих , хто любить книгу, це  нетлінне і вічне творіння людства. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів. Книга – справжній маг. Книги – кораблі думки, які плавають хвилями часу і несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.Вже стало доброю традицією кожного року в Ренійській  районній дитячій бібліотеці проводити Всеукраїнський конкурс дитячого читання “Книгоманія, конкурс найкращого читача.
Багато роботи з книгою проводять бібліотекарі шкільних бібліотек. Саме вони виховують  повагу до підручника, до книги, знайомлять з різноманітністю літератури, іменами письменників і поетів, навчають вмінню працювати з текстовим матеріалом та берегти книгу. Бібліотечні працівники Ренійської ЦБС та шкільні бібліотекарі мають спільну мету : не втратити в читачеві жагу до читання, підтримати його в бажанні поповнювати свої знання та направити його по стежці миру і добра, яка широко відкрита в літературі.
Таке спільне використання можливостей бібліотек в сучасній бібліотечній справі є підставою для  широкої кластерної діяльності всіх, хто знає ціну спілкування з книгою.
Сьогодні в читальному залі  бібліотеки зібралися найкращі читачі, які представили  школи  міста: школу №1 – Шаповалов Сергій
Ренійську гімназію –  Іськович Валерія
школу № 3 – Вечірко Марина
школу №4 – Спусканюк Ольга
школу № 5 – Влаєв Микита
НВК школу-ліцей –  Догодькін Іван
Вони завітали разом зі своїми шанувальниками - групою підтримки та шкільними бібліотекарями міста, щоб прийняти участь у першому етапі конкурсу «Книгоманія – 2018» , показати свою ерудицію, свої знання і підтвердити звання кращих читачів.
Захід пройшов у гарній святковій атмосфері, учасників конкурсу нагородили подяками, а бібліотеки їх шкіл отримали  книгу від великого друга нашої бібліотеки, ізмаїльської авторки Таміли Кібкало «На Дунаї хвиля грає», які поетеса подарувала всім бібліотекам нашого району.
Ще один факт використали бібліотекарі – 12 квітня ми святкуємо день космонавтики, і тому  спеціаліст ЦБС з охорони об’єктів культурної спадщини Володимир Нікула в час, коли журі підводило підсумки конкурсу, провів для учасників та гостей інформаційну бесіду про космічні шляхи людства, про перших космонавтів, про планету Рені.
Переможцями районного  етапу конкурсу стали :
І місце – Шаповалов Сергій, ІІ місце -  Догодькін Іван, Влаєв Микита, ІІІ місце – Вечірко Марина, Спусканюк Ольга, Іськович Валерія.
Вітаємо наших найкращих читачів! Дякуємо шкільним бібліотекарям за популяризацію книги,  прищеплення дітям любові до читання і поваги до бібліотек!
Бажаємо всім успіхів і здоров’я!
 =РДБ=

Всесвітній день здоров'я

«Здоров'я - єдина коштовність» (Монтень). Під такою назвою в Котловинської сільської бібліотеці відбулася година спілкування з учнями 6-го класу. В ході заходу ми не просто з'ясували, що таке здоров'я, а й навчилися визначати параметри свого здоров'я, дізналися правила збереження здоров'я і чинники, що впливають на нього. Самостійно вивели формулу здоров'я: медицина + спадковість + довкілля + спосіб життя. Прозвучали численні прислів'я, приказки та загадки про здоров'я. Хлопці брали участь в презентації виставки - рада «Рецепти здорового життя». Завершився захід переглядом мультфільму «Моє здоров'я».



Наш край в  XIX столітті

10 квітня  в центральній районній бібліотеці   для учнів 9 класу  школи-ліцею пройшов  урок краєзнавства.  Книжкова виставка  «Наш край в  XIX веке» познайомила учнів  з архівними документами, історичними книгами, газетно-журнальними статтями краєзнавчого характеру,  а бібліотекарі  розповіли  про події, які відбувалися  в цей період в Бессарабії , зокрема, в нашому місті Рені.





Інформаційна година в районній дитячій бібліотеці

10 квітня в районній дитячій бібліотеці для учнів 7 та 9 класів ЗОШ №5, було проведено інформаційну годину на тему: «Польза и вред гаджетов вокруг нас». Діти з цікавістю прослухали та ознайомились з цією темою. Було представлено книжкову виставку з літературою на цю тему. У кінці заходу читачі подивились відеоролик «Дети настоящего и гаджеты прошлого».

Великдень в Орловських сільських бібліотеках


Напередодні цього світлого свята Орловські сільські бібліотекарі провели в школі урок народознавства «Великодня радість землю обіймає». Великдень вважається головним християнським святом, приводом для якого стали рятівні страждання і воскресіння Ісуса Христа. Діти познайомилися з історією та традиціями святкування світлого свята Пасхи. Традиційний подарунок на пасху- фарбоване яйце як символ зародження нового життя. Закінчився захід майстер - класом «Великодній сувенір».


 Святое Воскресенье пришло !Как на душе спокойно и светло! Пусть будет жизнь на радости щедра! Полна тепла ,надежды и добра!

Бібліотеки району вітають
своїх читачів з Великоднем !










До дня ромської культури

Вже вкотре до 8 квітня, коли у світі відмічають Міжнародний день циган, в бібліотеках Ренійської ЦБС проводяться інформаційні заходи по ромській культурі.
Щороку 8 квітня представники ромського народу по всьому світу святкують цей день.  Він був ухвалений на першому Всесвітньому Конгресі, який відбувся в Великій Британії 8 квітня 1971 року. Тоді в Лондоні зібрались представники більш як 30 країн світу. Вони затвердили національні символи: прапор та герб народу, що дало циганам змогу визнати себе єдиною вільною нацією.
Історія чисельного ромського народу іде далеко в глибину віків, але і зараз їх налічується в світі приблизно 10 мільйонів. Географія їх розселення по планеті велика : Албанія, Румунія, Хорватія, Молдова, Україна, Угорщина, Росія, Білорусь, Аргентина, Канада тощо.
На тиждень ромської культури , 8 квітня, в багатьох країнах проводяться циганські фестивалі, кінопокази, концерти.
Ренійські бібліотекарі, громадськість проводили книжкові виставки, лекції, виставки ромського побуту, світлин з життя бесарабських ромів,  демонстрували фотопортрети відомих політичних та громадських діячів, письменників, поетів, спортсменів, акторів, які за походженням – роми.
Цьогоріч в центральній районній бібліотеці для дорослих оформлено книжкову підбірку в «Історичному календарі» , в районній дитячій бібліотеці оформлено виставку матеріалів «Роми», в Котловинській сільській бібліотеці пройшов інформаційний час про життя ромів нашого краю.
За допомогою цих матеріалів читачі знайомляться з літературою, кіно про цей народ, про його нелегку долю, про страшні події Параймоса,  про досягнення представників ромського етносу в мистецтві, літературі, громадському житті. В наших фондах є подарункові примірники книг «Геноцид ромів України» від Українського центру вивчення історії Голокосту,  «Міре Дрога Мануша» від поетеси Рані Романі, збірки віршів «Червоні грона» молодої талановитої вчительки Ірини Тома, статті співголови Асоціації ромів України Валерія Сухомлинова, О.Чекан «Подорож країною ромів».
Бібліотекарі впевнені, що ознайомлення читачів з історією  і культурою окремих народів допомагає інтеграції їх  в українське суспільство, укріплює дружбу та взаєморозуміння між людьми, народами, країнами.
                                           =ЦБС=

ДО СВЯТА ВЕЛИКОДНЯ

4 квітня відбулося засідання клубу "Чомучка" за темою "Славимо Великдень" Світле Свято Великодня - це найважливіше, найголовніше православне свято. Символами Пасхи є усе, що символізує Вічне Життя, Оновлення та Світло. Бібліотекар РДБ розповіла учням 2 кл. ЗОШ №4 про святкування Пасхи та звичаї Українського народу.



Бібліотека зустрічає читачів

Сьогодні в районній дитячій бібліотеці «приймальний» день. До нас завітали учні 7 класу школи №3 з психологом школи Деркачовою К.Ф. та класним керівником Маджар С.М. на бесіду-інструктаж з правил поведінки людини в екстремальних ситуаціях.
Бібліотекарі підготували вкрай необхідну розмову про сумні та небезпечні події в нашому житті, продемонстрували вогнегасник та попередили про правила його використання.
В презентації «Кроки до безпеки» пролунали застереження від неправильної поведінки під час скрутних ситуацій в побуті при експлуатації електроприладів, газу. Було розглянуто питання пожежної безпеки, поведінки при виявленні запаху газу, при пожежах в приміщеннях, на природі, при накопленні народу тощо.
Вивчення правил та проведення інструктажів з техніки безпеки та поведінки людей при техногенних катастрофах, знання звичайних правил рятування, надання першої допомоги зберігає чимало життів, рятує від горя, великих збитків, які виникають час від часу в нашому житті. Ці правила писані кровю і тому треба до подібних заходів ставитися дуже серйозно.
Для малят, учнів 1-го класу школи №3 (класовод Тайчан А.М.) бібліотекарі провели цікаву бесіду у книжкової виставки «Великий сказочник» про найвидатнішого казкаря усіх часів і народів  Ханса Християна Андерсена. Його книжки «Стійкий олов’яний солдатик», «Гидке каченя», «Огниво», «Русалонька», «Дюймовочка» увійшли до золотої скарбниці казок світу і знайомі та любимі всіма поколіннями  з дитинства.
Завершили день учні 9 класу школи №3 , які завітали до бібліотеки на зустріч з розмовою про буллінг, про ставлення одне до одного, про доброту, про роль добра у відносинах між людьми, про толерантність і рівність всіх членів суспільства.  Особливо звучали слова добра в цей тиждень, коли християнство святкує Пасху, коли люди повинні звернути увагу на закон і милосердя, допомогу і рятування, порозуміння  і  любов між  собою.
Вихованню в собі золотого правила моралі «стався до людей так, як хочеш щоб ставились до тебе» допомагає література та мудрі вислови.  Книга і сьогодні стала в нагоді – бібліотекарі прочитали цікаві вірші і впевнені, що  ці слова залишать слід в житті кожного підлітка.
Ми на це сподіваємось.
                                                             =РДБ=

Міжнародний день дитячої книги

На честь датського казкаря Г.Х.Андерсена до дитячої бібліотеки завітали 2-Б класу ЗОШ №3.
У цей день, в день народження всесвітньо відомого великого дитячого казкаря, відзначається Міжнародний день дітячоі книги.
Бібліотекарі розповіли про життєвий шлях письменника та провели цікаву вікторину по казкам Г.Х.Андерсена на знання подій, героїв казки та висновків, в які завжди закладається зміст людського буття та досвід, повчання та застереження, показується перемога добра та любові.



День 1 квітня в РДБ

В районній дитячій бібліотеці оформлено книжкові виставки до дати 1 квітня. Цього дня відзначають день народження великого письменника Миколи Гоголя, Всесвітній день птахів та День сміху.
Читачам запропоновано літературу по орнітології, народні казки про птахів, оповідання  про пернатих та охорону навколишнього середовища, про необхідність зберегти життя на планеті.
На полиці до Дня сміху представлено книги з анекдотичними пригодами, гуморесками, цікавими творами письменників-гумористів, народними забавками, смішними сценами зі шкільного життя.
До дня народження Миколи Васильовича Гоголя бібліотекарі презентували виставку його творів та біографічні матеріали з життя великого письменника, який мав гумористичний та незвичайний псевдонім ОООО.


ТВОРЧИЙ ПРОСТІР ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ 

Дитячий простір, який під час канікул створили співробітники Обласного центру національних культур в Ренійському районі, збирає всі найкращі здобутки традицій, розваг, літератури, ігор і дарує дітям активність для душі і тіла. Живе спілкування, традиційні іграшки з різноманітних матеріалів, справжні емоції– все це для виховання має велике значення.
Традиція вбирає в себе лише найкраще, перевіряється поколіннями і передає безцінний досвід у спадок. 
Етнопедагогічні направлення в роботі мають і ренійські бібліотекарі, які жваво підтримали ідею спільних майстер-класів для дітей під час канікул.
В наших фондах є книги з описом традиційні ігор, забавлянок, потішок, є скоромови для наймолодших, є література про ліплення, витинанки, ляльки-мотанки, іграшки з соломи та глини.
На майстер-класах в ОЦНК бібліотекарі показали технологію виготовлення ляльки-мотанки в горіховому ліжечку, яка має багатовікову історію та велику популярність у народів Придунав'я від Угорщини до України.
Цікавим видався майстер-клас з виготовлення «Солодкої пташки» з традиційної української випечки. Приготування булочки-пташки (жайворонка, півника) та частування пройшли за майстер-класами відомої української народної майстрині Ганни Бут, яка навчає всіх бажаючих цьому прекрасному старовинному українському ремеслу – випіканню з тіста. 
Ганну Павлівну Бут знають всюди. Проживає вона на заході нашої країни, багато подорожує. Де буває показує, що кухня – це елемент культури, який проявляє особливості характеру, ментальності, практик і традицій кожного народу. Через відмінні риси кухня розкриває особливості способу життя народу та його історичного досвіду.
=ЦБС=

Про танці, балет та красу
Під час весняних канікул до районної дитячої бібліотеки завітала муза Терпсихора, богиня танцю,  та запросила до себе на зустріч учнів 3 класу школи №3, вихованців зразкового танцювального колективу «Конфетті».
Бібліотекарі провели  цікаву бесіду про історію танцю, про балет в Україні, про видатні імена танцюристів, балетмейстерів, хореографів, композиторів,  показали читачам справжні балетні черевички – пуанти, підготовили слайд-шоу з світлин найяскравіших в світі архітектурних шедеврів – театрів опери та балету.
Книжкова виставка «Чарівний світ балету» ознайомила з літературою про балет і танці від казки Г.Х.Андерсена «Стійкий олов’яний солдатик»  до біографічних видань про В.Васильєва, М.Плисецьку тощо.
Для відвідувачів бібліотекарі підготували майстер-клас «Балеринки» і діти саморуч виготовили фігурки танцюристок у тонкій пачці для прикраси інтер’єру.
Були і  ігри, і смачні солодощі були, і гарячий чай, і лунала музика, і  танці були сьогодні в бібліотеці. Читачка Алія показали декілька па спортивних танців «ча-ча-ча», «вальс», «джайв», як доказ того , що танці  - прекрасне мистецтво, воно виховує, повнить людину силою, жагою до життя, до красоти.
                                                                                         =РДБ=

До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу
Напередодні  Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу,  завідуюча Долинської сільської бібліотекою  завітала з бесідою «Бібліотека здоровя від А до Я»  до школярів 11 класу  Долинської  ЗОШ.  Юнакам  про симптоми, перебіг і наслідки туберкульозу досконально з професійним умінням розповіла запрошана медична сестра школи Салі Надія Іванівна . Школярі, які  були присутні на заході,  дещо про туберкульоз  вже знали. Але, зізналися, що хотіли б почути більше  і будь-яка інформація  піде  на користь.  Впродовж  заходу старшокласники  не тільки дізналися про хворобу, а й задавали питання.  Бібліотекар зазначила: «Інформованість набагато краща. Принаймні можна сказати, що Ви станете  обережнішими, оскільки вже знаєте, як можна заразитися цією хворобою, знаєте  ознаки захворювання. Тож, відповідно, уважніше будете слідкувати  за  станом  свого здоров’я і, звичайно, зможете  відрізнити  туберкульоз  від  звичайної простуди.» Всі учасники отримали інформаційні буклети «Туберкульоз вилікований»


Литературный форум местных авторов

По традиции в дни, когда весь мир отмечает Всемирный день поэзии, собираются литературные таланты Ренийщины на свой районный фестиваль «Весняні вітрила».
Сюрпризы погоды, перевод времени на летнее время и отсутствие транспорта в сёлах в выходные дни, к сожалению, сказались на представительстве участников фестиваля.      
Изюминку фестивалю придало участие в нём почётных гостей - Бушняка В. С., члена Союза писателей Украины, лауреата 5-и литературных  премии, и Копаной М.Ф., члена Конгресса литераторов Украины, члена Межрегионального Союза писателей Украины, первого председателя литературного объединения  Ренийского района «Джерела» и составителя одноименного поэтического сборника.
Более 2-х часов авторы в доверительной и доброжелательной атмосфере делились с присутствующими на фестивале своим творчеством.  И за каждым словом выступающего  что-то есть…  Да, есть мысли, чувства, впечатления, эмоции, переживания, сомнения, грусть, тоска, боль, вера и надежда….
                              

                              Когда идти вперёд невмоготу,
                              Дождлив закат, озяб рассвет угрюмый…
                              Что делать? – Сеять зёрна в пахту,    
                              И о колосьях золотистых думать!                                                                                     
                                                             М. Копаной     
                                       
Традиционными  были на фестивале и литературная панорама прошедшего года (презентации авторских сборников А. Потылико и А. Галацяну, участие и победа Е. В. Бахаревой  в конкурсе  им.Паустовского и др.),  и поэтический дебют (Волкова А.В, директор районного Дома милосердия, Гуржий К. и Чобан В., члены литературного кружка «Світлиця» ООШ №4, Сербинова Л.П.  и  Хоревская О.Л., которые посещают нашу библиотеку еще со школьной поры).

Участники фестиваля получили сюрприз от писателя-земляка Бушняка В.С.   Владимир Степанович прочитал свой ещё не опубликованный рассказ «Балдёжники». Обращаясь к местным авторам,   В. С. Бушняк заметил, что ежегодное проведение фестиваля должно стимулировать  их быть в творческом тонусе и оттачивать  литературное мастерство.                                           
 В.П. Осадчая




Нові подарунки , нові книжки від автора.

Співробітники Ренійської районної дитячої бібліотеки увійшли до Опікунської ради книги «Любов і 17 страждань Петрика П’яточкина» і ми маємо тепер нові книги Наталії Гузеєвої!
В школі №3 нашого міста діти вже давно знають творчість Наталії Анатолівни, бо більш як 25 років в школі діє екологічний рух «Капітошки», який очолюють бібліотекар Цвєткова Світлана та вчитель біології Григоренко Лариса.  І ми дружимо з письменницею, проводили скайп-зустріч з нею, отримали в подарунок книжки.
Новий твір «17 страждань» дасть змогу нашим читачам доторкнутись чи не першими до нових пригод героїв, порівняти відносити з свого життя з подіями в житті Петрика.  Але ця книжка не тільки дитяча, вона і батьківська, і бабусево-дідова. Бо дитина переживає дорослішання і ми з нею разом змінюємось.
Цікаво , як у житті Петрика рахується те, що зустрічається : слоники, сни, страждання. Може такий математичний розум підштовхне Петрика до оголювання НБУ ?
А які занятні імена в книзі : Цеодва, Шарфик, Бо-Бо, Хаос, Амброзіо, Буревій, Зозуля!  По них можна вивчати чи не всі предмети в школі – і цікаво, і пізнавально !
В бібліотеці оформлено книжкову виставку «Перші кохання, любов і страждання» по творам Наталії Анатолівни.
Книжки-подарунки  гарні, яскраво виконані, з приємним ароматом поліграфічних кольорових фарб, на лагідному папері, з красивими ілюстраціями.
 Приходьте до бібліотеки,  запрошуємо на зустріч  з новими книжками !
                                                                                                                        =   РДБ    =

ТВОЇ ПРАВА

В фойє районної дитячої бібліотеки  оновлено постійно діючий стенд
"Твої права. Книга навчає" матеріалами про права дитини, про сімейні відносини, 

питання протидії корупції, правову допомогу з соціальної сфери.


Карманная библиотека

Библиотекам много веков. Это самое древнее учреждение, собирающее и хранящее произведения печати и письменности для общественного пользования.  Но ещё в древние времена у людей так же возникало желание иметь небольшую библиотеку, если и не в кармане, то хотя бы умещающуюся в небольшой саквояж. «Походный» сборник книг всегда можно было взять с собой в путешествие или командировку и почитать любимые произведения в любое время. Самая древняя, сохранившаяся до наших дней, мини-книга представляет из себя бумажный свиток с буддийскими мантрами шириной в 57 мм, написанный в 770 году. У славян наиболее известной считаются рукописные «Святцы» ХVII века размером 48х74 мм.
Мы все любим читать и любим книги. В век цифровых технологий удобно иметь при себе и библиотеку, и телефонную станцию, и справочное бюро в одном гаджете. К счастью, цифровые технологии не вытеснили книгопечатание. И даже мини-книги издаются массово, хотя уже и не с тем же успехом, что был у них в конце позапрошлого – начале прошлого веков.
В районной детской библиотеке оформлена выставка  небольших книг «Мини- микро- книги». Это очень необычные, интересные и  ценные книги. Практически все процессы их производства  выполняются вручную и, приобретая такие книги, вы можете быть уверены, что в руках у вас уникальный экземпляр.
Чем интересны и необычны мини книги? Они произведут неизгладимое впечатление, если их преподнести как подарок коллекционеру. Их выпускают ограниченным тиражом, что делает книги уникальными и неповторимыми.Комплектуются они специальными  футлярами или чехлами для бережного хранения.Их издают отдельными или серийными экземплярами.Переплет и полировка обреза таких книг производятся вручную.При их оформлении применяется тончайшая сусальная позолота.
Кроме того, удобный формат и компактные размеры позволят взять коллекцию миниатюрных книг в кожаном переплете в путешествие или деловую поездку. Такие книги издаются на различную тематику: историческую, художественную, философскую, научно-познавательную и другие.

На выставке в детской библиотеке в мини книгах представлена проза, поэзия, философия.


До міжнародного дня лялькового театра в районній дитячій бібліотеці

21 березня міжнародний день лялькового театра.В дитячій бібліотеці у відділі 1-4 класів оформлена книжкова виставка та колекція ляльок. З читачами була проведена бесіда у книжкової виставки.Учні 2-а та 2-в класів Ренійської гімназії дізналися як можна зробити ляльки своїми руками.


22 березня на лялькову виставу "Зайчикова хатинка" в дитячу бібліотеку прийшов 1 клас ЗОШ №3. Діти активно реагували на дії які відбуваються в ляльковій виставі, допомогали героям казки врятувати бідолашного зайчика від холоду й голоду.






«Подорож в країну казок» в Котловинській сільській бібліотеці

Казки - одні з перших літературних творів, з якими знайомляться діти. «Подорож в країну казок» для учнів 2-го класу організувала бібліотекар Гроздева Е.Н. Котловинської сільської бібліотеки. Хлопці поринули в дивовижний світ казок, подорожували по сторінках народних і літературних казок, зустрілися з улюбленими казковими героями. З превеликим задоволенням відповідали на запитання вікторини «Казкова абетка», брали участь у конкурсах та іграх «Кто автор?», «Мы из сказки - ты нас знаешь», «Назови книгу, где есть в названии число или счёт героев». Дуже приємно, що хлопці багато читають і активно брали участь у всіх іграх.



Всесвітній День поезії у сільських бібліотеках


21 березня завідуюча Долинською  сільською бібліотекою  була запрошена до складу журі  в  бібліотеці Долинської  ЗОШ  для  проведення конкурсу та години поезії  «Мої улюблені вірші»,  до всесвітнього  Дня  поезії. Присутні учні 5- 11 класів, а також вчителя мов та літератури. Кожен з присутніх натхненно читав вірші улюблених поетів про жінку, про природу і звичайно ж про кохання і щастя, звучали гуморески. Захід був цікавим і змістовним, а головне, що всім сподобалось, адже світ поезії прекрасний і незвіданий і кожен, хто потрапляє в нього отримує безодню естетичної насолоди і влаштовує свято своїй душі. Книжна виставка  яка   супроводжувала захід, зацікавила юних читачів  адже були презентовані  також  література поетів   нашого краю: Потиліко А.  Олійник Л, Капаной  М. , сбірник «Джерела», Галацяну А. , нашої землячки  Ганчу Дарії  та інших. 




До всесвітнього Дня поезії в Лиманській сільській бібліотеці була проведена година поезії для дітей 4-6 класів: «Поезія без кордонів»  де бібліотекарі представили поетів нашого села, Галацяну А. І. та Топали М. А. Спочатку кілька слів було сказано про поетів. Були прочитані їх вірші про матір, рідне село, батьківський дім, про природу.  Діти з цікавістю слухали і прочитали вірші.


22 березня у Новосьльскій школі-ліцей відбувся захід присвячений всесвітньому дню поезії. Сільськими бібліотеками-філіями №1 та №2

с. Новосільське було проведено годину інформації: «Поети нашого села». На годині інформації було представлено фотографії, творчість та біографії поетів. Також була проведена поетична година : «Поезія- музика душі», де учні прочитали уривки віршів поетів нашого села. В сільській бібліотеці –філії №1 с. Новосільське була представлена книжкова виставка: «Подорож у країну поезії». В сільській бібліотеці-філії №2 с. Новосільське також була представлена книжкова виставка: « Чародій слова».



Дискусія «Улюблені герої в книзі і на екрані» в Котловинській сільській бібліотеці

З метою популяризації  дитячої книги і зміцнення  любові до читання в Котловинській сільській бібліотеці пройшла дискусія «Улюблені герої в книзі і на екрані» с учнями 5-го класу. Відомо, що діти цього віку віддають  перевагу екранізації найпопулярніших дитячих творів, як «Пеппі Довга панчоха» , «Аліса в Країні Чудес», «Малюк і Карлсон» та інші, тому на прикладі цих та інших фільмів переконались, що після перегляду фільму можна і книгу прочитати. Так  вони зможуть  їх порівняти, дізнатися що цікавіше. Діти розповідали, що коли читаєш книгу, то уявляєш сцену так, як тобі хочеться.  І наскільки безмежна фантазія, настільки різнобарвним може бути твоє бачення твору.Бібліотекар звернула увагу на те, що кожен фільм – це просто реалізація фантазії певної людини. Звісно,всі люблять казати, що книга краще. Але це не завжди так. Часто люди судять книгу, спираючись на фільм, або ж фільм спираючись на книгу. Але це не дуже правильно, адже негативне чи позитивне враження може справити як авторське слово, так і постановка режисера, гра акторів. Учні подивились  слайд – презентацію дитячих книг, яких варто прочитати і ознайомились з новими книгами на виставці «Велетні художнього слова».

Довкілля, людина, книги
Виставку літератури про тваринний світ , вікторину з питань екології та слайд-шоу про проблеми довкілля підготовлено в районній дитячій бібліотеці. Сюди на бесіду, присвячену екології, природоохоронним заходам прийшли учні 5 класу школи №3 (кл.кер.Загорська С.А.).

Діти прослухали розповідь про взаємовідносини людини і природи, про природні явища, поведінку кожного під час повеней, землетрусів, граду, дощу, пожеж.  Необхідність сортування відходів задля збереження довкілля, цінність і місто тварин, птахів в житті людини, суворе дотримання законів спілкування з природою, кодекс рибалки, мисливця, існування Червоної Книги – знання, які стануть в нагоді тим, хто хоче жити з чистим повітрям, водоймами, добрим врожаєм.

Про доброту


В районній дитячій бібліотеці пройшов тренінг-виховна година «Добро і доброта» для читачів-підлітків, учнів школи №1 , з причин та форм жорстокої поведінки в шкільному колективі, наслідкам булінгу, моббінгу і відповідальності за такі негативні явища в поведінці людей стосовно один одного. Бібліотекарі підготували ігри, вікторину та читання віршів про місце доброти в житті кожної людини, про роль ставлення до братів наших менших в вихованні та каністерапії в медицині.

Робочий день бібліотеки
В районній дитячій бібліотеці 16 березня зранку пройшов урок фізики «Фізика навколо нас» для учнів 8 класу школи №4 (вчитель Мурзак Л.В.).  Відео презентацію  на цю тему було супроводжено  цікавою розповіддю Нікула В.І., спеціаліста з охорони об’єктів культурної спадщини, за фахом вчителя фізики, про фізику в житті людини, про сили тяжіння, спротиву,  про те, що таке імпульс, ковзання тощо.
Учні запам’ятають цей урок фізики в бібліотеці, а знання та книги про фізичні явища в живій природі змусять їх по-іншому подивитись на навколишнє середовище.
Також бібліотекарі підготували і сьогодні провели тренінг «Добро і доброта» для учнів 8 класу школи №3 з вікторинами і іграми.  Для читачів пролунали проникливі вірші про чуйне ставлення один до одного , про доброту, відповідальність у відносинах.  Світ дитинства починається з посмішки, доброти і поваги.  І дитина накопичує добрі якості з того, що бачить навколо себе.
Тему «Булінгу» було розкрито на прикладі відеофільму про взаємовідносини в шкільному колективі. Ніхто не повинен страждати через расові, релігійні, гендерні якості та відчувати дискримінацію з будь-яких інших причин.
Бібліотекарям було приємно  дружнє спілкування на таку важливу тему, бачити зацікавленість читачів і чути їх точку зору на проблеми суспільства з давніх давен до сучасності.
Ставлення до слабких, до тварин, до природи людської сутності проникливо звучить у творах письменників і поетів. Доброта починається з малого, з дрібного, з малозначущого.
Учням було надано можливість з закритими очами прослухати читання вірша Е.Асадова «Про руду дворнягу» і відчути з темряви звуки несправедливості і відданості, любові і зрадництва, образи і милосердя.

Новини Плавненьської сільської бібліотеки
2018 рік оголошено роком німецької мови в Україні



12 березня в бібліотеці відбулася книжкова виставка українського поета Т.Г. Шевченка. Були запрошені учні 3-6 классів. Діти прослухали біографію поета, кожен згадав вірші зі шкільної програми.

7 березня бібліотека взяла участь в організації ранків в школі і в дитячому саду спільно з викладачами. Бібліотекарі виставили дитячі підробки з паперу. Діти підготували цікаві сценки, розповіли напам'ять вірші про мам. Присутні мами і бабусі були в захваті і з розчуленням слухали виступ.

Літературна година в районній дитячій бібліотеці

12, 13, і 14 березня з дітьми ЗОШ №3 1 і 2 клас, а так само 1-4 класами ЗОШ №4 проведено літературна година і гра-подорож "Талант добрий і веселий" за творами С. Михалкова якому 13 березня виповнилося 105 років від дня народження.

 Майже в кожній родині, заглянувши на книжкову полицю, можна знайти дитячі книжки С. Михалкова, які читали наші мами і тата, бабусі й дідусі. Завдяки цим книгам Сергій Михалков став одним з найулюбленіших дітячих поетів.

До дня народження Т.Г.Шевченка в Нагірненьській сільській бібліотеці


З 1 березня в Нагірненській сільській бібліотеці проходить виставка "Уклін тобі, Тарасе!" приурочена до дня народження геніального поета, художника, мислителя Т.Г.Шевченка. 7 березня відбувся усний журнал "Тарасове невмируще слово." У заході взяли участь учні 5 - 6 класів. Діти познайомилися з біографією поета, його віршами. Цікавим доповненням до заходу було представлено слайд - шоу про «Т.Г. Шевченко - поет, художник, просвітитель.» А також тематичний перегляд документів "Твори Т. Шевченка", які розкривають весь багатогранний талант великого Кобзаря.








Бесіда та літературно-мистецька година про Т.Г.Шевченка в Долинській сільській бібліотеці

Долинська сільська бібліотека презентувала читачам книжкову виставку «Ми чуємо тебе, кобзарю, скрізь століття».

9 березня в бібліотеці проведено бесіду і літературно-мистецьку  годину з читачами 6-7 класів. Розповили про  нелегке дитинство Тараса Григоровича Шевченка, його любов до рідного краю, до місця де він народився та виріс. Діти ознайомилися з книжковою виставкою «Живе слово Кобзаря», читали вірші, де поет висловлює своє ставлення до дітей покріпаченої України.  Завідуюча бібліотекой додала до бесіди:  якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомим великим українським художником. Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Сама кількість цих творів свідчить, що малярству він приділяв велику увагу.  Учні прослухали, як починався шлях Шевченка до живопису, про періоди творчості Тараса, про його майстерність колірного контрасту і світлотіні. Не випадково в Петербурзькій Академії мистецтв його називали «руським Рембрандтом».


Жіночий день - 8 березня

Жіночий день - 8 березня! Один із днів у році, коли особа осяває посмішка, з'являється блиск в очах, а в душі у жінок цвітуть квіти.

7 березня до такого чудового і світлого свята, юні читачі Долинської сільської бібліотеки, для жінок, які працюють в правлінні СПК «Долинське» і фахівців с / ради підготували літературну композицію «Жінка - джерело краси». На цьому заході зав. бібліотекою розповіла історію свята. Діти прочитали багато різних віршів, присвячених жіночому дню - 8 березня.
На завершення заходу провели майстер клас з моделювання квітки з паперу. Діти із задоволенням поділилися досвідом, і всі моделі сувенірних квітів подарували на пам'ять найпрекраснішим дамам.




Мій Шевченко    

9-10 березня Україна і весь світ шануватимуть Великого Кобзаря – Т.Г. Шевченка. Його літературна і мистецька спадщина – це національне надбання українського народу, що увійшло в скарбницю світової культури.
Творчість Шевченка багатогранна та всеосяжна, але водночас близька та зрозуміла всім і кожному…
У кожного
Кирилівка своя,
Шевченко свій
У кожного…
«Мій Шевченко» - таку назву має книжкова виставка в читальному залі , на якій представлені видання, в яких сучасники Кобзаря, його родичі, літературознавці та письменники нашого часу розповідають про Шевченка, кожний про свого Шевченка.
Своє бачення поетичного світу Кобзаря відтворюють і українські живописці М.Божій, В.Касіян, В.Лопата, М. Стороженко, М.Тимченко.    

На абонементі ЦРБ до уваги читачів книжкова виставка «Шевченко і Одеса». Шевченкіана Одещини - це листування поета під час його заслання з В. Репніною і А. Лизогубом, які на той час проживали в Одесі,  графічні роботи  Шевченка в фондах Одеського художнього музею, твори митців Одещини - лауреатів Шевченківської премії, поезія одеських поетів, присвячена Шевченку.



Тепло женских рук в весенней палитре

Более 70 участниц объединила в этом году региональная Выставка «Красота, сотворённая женщиной», которая более 20 лет традиционно открывается в Измаильской картинной галерее с наступлением весны.
Рени представили Галина Згурская (авторская кукла), Ирина Елисейцева (сувенирная кукла). Успешно и под аплодисменты на выставке прошла презентация книг ренийской поэтессы Лилии Олейник, представившей свои две книги «Жизнь это любовь» и «Сладкий сон»., которые были подарены в библиотеки г.Измаила для детей.
На открытии выставки состоялись тёплые встречи с детской писательницей Тамилой Кибкало, поэтессой Мариной Копаной.





Культура без границ

2 марта в Областном центре национальных культур в Ренийском районе состоялась очередная встреча в рамках международного проекта «Культура без границ». Темой диалога между представителями Народного читалища «Съгласие-1882»(Болгария) и работниками культуры,  членами национально-культурных обществ нашего района стало 140-летие освобождения Болгарии от турецкого ига и юбилей известного исторического деятеля и писателя Христо Ботева.
Ренийскую центральную районную библиотеку на встрече представляла Осадчая В.П., зав. отделом обслуживания. В своём выступлении она отметила, что в истории Болгарии и Украины есть немало общих страниц, которые нашли отражение в украинской историографии, документалистике, публицистике и художественной литературе.                  Имя Х.Ботева известно не только в Бессарабии и подтверждение этому - издание его литературного наследия центральными и региональными издательствами  в переводах и на болгарском языке.

На память о пребывании в Рени представителю болгарской делегации был вручён поэтический альманах местных авторов «Дунайский берег».







Про історію книги

Презентацію нових надходжень, огляд літератури з книжкової виставки «Нові книги» сьогодні подивились читачі дитячої бібліотеки, які прийшли прослухати про найстаріші, найдорожчі в світі книги.
Бібліотекарі підготували слайд-шоу «Найдорожчі книги», «Історія книги», де діти мали змогу ознайомитись з первістками книгодруку в світі, з тим, як пройшла еволюція зберігання інформації від наскальних зображень до USB-носія та електронних книжок.  З захопленням діти дізнались про вартість книг на всесвітніх аукціонах, про шановливе ставлення до старої літератури, про те, в яких випадках людство виказує свої найкращі та найпоганіші якості - коли друкуються книги, будуються дома книги, відкриваються книгарні, коли спалюються твори поетів, письменників, коли закриваються бібліотеки.
Цікаво пройшов й майстер-клас з клинопису – стародавнього письма , який діти виготовили самостійно за допомогою гончарної глини та маленьких паличок.

Запрошуємо школярів міста і вчителів на цікаві освітні й пізнавальні заходи в районну дитячу бібліотеку, де на вас завжди чекають бібліотекарі і  мудрі книжки.



Майстер - клас з малювання в техніці Енкаустика


Енкаустика - мистецтво воскового живопису, виникло більше 2500 років тому, і було відомо ще древнім грекам, римлянам і єгиптянам. Воскові картини здобули репутацію завдяки своїй довговічності: деякі існують понад два тисячоліття. У музеях усього світу зберігається чимало портретів, виконаних воском по дереву. Сучасна енкаустика - це малювання праскою і восковими олівцями. Техніка малювання досить проста і може бути під силу навіть школяреві. Наш односельчанин, М. Ф. Котляренко - художник, скульптор і народний умілець, охоче погодився поділитися знаннями і умінням малювати в цій техніці. У музейному комплексі Котловинської школи Микола Федорович показав майстер - клас з малювання праскою і восковими олівцями. На заході були присутні учні 5,7,10 класів та інші бажаючі дорослій категорії. Як і в кожній техніці, в енкаустики існують свої особливості і основні прийоми роботи. З ними Микола Ф. ознайомив всіх присутніх. Для того щоб створити справжній шедевр, потрібно всього лише озброїтися звичайним праскою без функції відпарювання, восковими олівцями і глянсовим картоном. Протягом півгодини на наших очах народилася дивовижна картина - пейзаж, яку художник подарував музею. Також відвідувачі заходу отримали можливість ознайомитися з літературою і роботами інших художників нашого краю: В. Чернова, П. Чакіра, В. Хаджіміті, Т.Кавун та інших.


Напередодні жіночого дня

З весною в природі відкриваються теплі сторінки, бачення прекрасного, зароджується нове життя, нові кольори, сонце зігріває і землю, і тваринний світ, і людей.
Тему добра, материнства та найсвітліших якостей людства було розкрито сьогодні на уроці доброти в районній дитячій бібліотеці. Читачі, учні 7 класі школи №3, з вчителем Ганевою Н.А. прийшли послухати про свято 8 березня, про світ книг, де найважливіші сторінки присвячені матері, жінці, тим, кому ми віддаватимемо вдячність усе життя.
Жіночу тему, тему матері було розкрито на книжковій виставці, присвяченій Жіночому дню. Бібліотекарі підготували і читання  віршів Едуарда Асадова. Діти послухали про поета і його участь в Другій світовій війні, про його твори , на мить закривши очі і представив собі темноту і доброту водночас.

А на прикладі твору К.Паустовського «Телеграма» почули про саме головне – як чекає усе життя нас мама , як кличе рідна хата, як там нас чекають і як ми залишаємось для мами на все життя дітьми. 



Інформаційна пізнавальна година в Котловинській сільській бібліотеці на тему: «Тризуб: закодоване повідомлення предків»

25 лютого виповнюється 100 років, відколи тризуб став державним гербом УНР. З цієї нагоди Котловинська сільська  бібліотека провела з учнями 4-го класу інформаційну - пізнавальну годину  «Тризуб: закодоване повідомлення предків». Бібліотекар ознайомила дітей з державною символікою  України. Розповила про походження, ідею і значення тризуба в Україні як Державного герба, національного знаку і релігійного символу, де зображується, чому саме тризуб став головним державним гербом України. Герб – символ влади. В основу сучасного герба нашої держави покладено стародавній золотий тризуб на синьому тлі.




Відкритий перегляд літератури в Котловинській сільській бібліотеці

До Дня заснування Одеської  області в Котловинській сільській бібліотеці відбувся відкритий перегляд літератури «Одещина – перлина в українському вінку». Бібліотекар ознайомила відвідувачів  з літературою про характеристику Одеської області – найбільшої в Україні, економічний та соціальний  розвиток, про дружелюбність різних національностей, що проживають на благодатній землі Причорномор’я. 

Сподобалось читачам  розділ «Поетичні наспіви Одещини», де ознайомились з літературою одеських  письменників  і  письменників рідного краю.


Година історії на тему: "Київська Русь"

28 лютого в Долинській сільській школі була оформлена і надана бібліотекарем книжкова виставка «Історія хрещення Київської Русі», «Володимир Великий», а так само проведено годину історії для читачів 4-5 класів «... Первые ступеньки к духовности». Класовод Попова Лілія Іванівна розповіла про основні етапи розвитку православної церкви та її благі справи. Завідуюча сільською бібліотекою надала літературу: «Володимир Великий - хреститель Київської Русі», «Так була хрещена Русь», замітки і журнали «Позакласний час».

Розповіла легенду про Володимира Великого і про його мудру дружину, ознайомила наочно з храмами нашого району з духовною культурою. Мета проведення заходу: довести інформацію до дітей про велику роль прийняття християнства в духовному житті нашого народу.








Бесіда до річниці Одеської області


27 лютого в сільській раді завідуюча Долинською сільською бібліотекою провела вільну бесіду з читачами широкого кола. До річниці Одеської області надала широкий огляд літератури: історія, культура, традиції краю, про письменників, поетів нашого краю, статей з місцевої періодики за роки існування Одеської області. Були запрошені працівники Укрпошти, СПК Долинське, працівники школи, Сільської ради. Бесіда полягала з 3 частин: історія Одеської області, знамениті люди нашої області і односельці, які трудовими досягненнями були удостоєні звань «Людина року». Про історію Одещини слухали Л.І. Добрішан, вчителя історії Долинської школи. Голова сільської ради зазначив, що люди працюють, підтримують традиції, долають труднощі і вирішують складні питання, але при цьому залишаються веселими і не падають духом. Побажав усім здоров'я, трудових досягнень, перемог, щоб можна було ще більше пишатися нашим краєм.





Урок краєзнавства


До річниці утворення Одеської області в районній дитячій бібліотеці пройшов урок краєзнавства «Наше місто».
У цьому році виповнюється 470 років з першої письмової згадки про місто Рені. До цієї дати спеціаліст ЦБС з охорони об’єктів культурної спадщини В.Нікула провів урок з читачами бібліотеки, учнями 7 класу школи №3 (вчитель Маджар С.М.).
Діти дізнались про історію виникнення назви Рені, назви Томарово, Тамасідава, Дачипората, Ерієнь, про значення міста в стародавні часи, про видатних людей краю, історичні пам’ятки, заняття  ренійців та ремесла.
Учні подивились підборку світлин старої архітектури міста, будівель, церков. Діти здивувались фотоматеріалам з зображенням бруківки на центральній площі та головних вулицях. Красиво виглядають на старих фото наші кінотеатр, мерія, будинок культури, залізничний вокзал, військкомат, книжковий магазин, старі брами-арки, пожежна вежа.

Дуже важливо прищеплювати молоді  повагу та любов до рідної землі, бо незабаром вони стануть дорослими і будуть піклуватись про культурну спадщину для своїх дітей.


2018 рік  Указом Президента України П.Порошенка оголошено роком німецької мови в Україні.


Бібліотекарі Ренійської районної дитячої бібліотеки запрошують на заходи, присвячені року Німеччини в Україні. Ми розповімо вам про  німецькі літературні, туристичні та мистецькі цікавинки, познайомимо зі світом книг  Ґете, Шиллера, Канта.  Вам буде цікаво знати, що держава Німеччина це європейська країна з багатовіковою історією.  Ми познайомимо читачів з географією, пам’ятками та сучасністю цієї країни. Ви дізнаєтесь, що до складу Німеччини входять 16 федеральних земель. Столиця  країни — Берлін.  Німеччина член Європейського Союзу та НАТО.  У неї найбільша кількість населення серед європейських країн. Також це країна з  найбільшим рівнем економіки в Європейському Союзі.
Колись на місці стародавньої Германії жили германські племена. Згодом вони поширились на південь, встановивши успішні королівства в значній частині Європи. А з  Х-го століття, германські території  входили до складу Священної Римської імперії. Протягом  ХVІ-го століття деякі землі стали центром протестантської реформації,  а деякі залишались в католицькій вірі. Ці дві фракції зіткнулись між собою під час тридцятирічної війни.
З кінця ХІХ століття  відбулось об'єднання німецьких держав навколо Пруссії в Німецьку імперію. Після  капітуляції в Першій світовій війні Імперія стала Веймарською республікою в 1918 році та була поділена за Версальським договором.
Оголошення Третього  рейху в 1933 році, період націонал-соціалізмуДруга світова війна – сумні, складні та криваві періоди історії  Німеччини мали наслідки для усього світового суспільства.
Після закінчення Другої світової війни СРСР, США, Велика Британія та Франція взяли верховну владу на території Німеччини у свої руки та поділили її на зони окупації. Через те, що держави-переможці в цілому не змогли дійти згоди про спільний спосіб дій щодо Німеччини, у межах окупаційних зон західних держав була утворена Федеративна Республіка Німеччини, а в межах радянської зони окупації — Німецька Демократична Республіка. Обидві держави були конституйовані в 1949 р.  У 1990 році після падіння відомої «Берлінської стіни»  Німеччина відновила єдність.
Країна має четверту найбільшу у світі економіку за валовим внутрішнім продуктом  і п'яту найбільшу за паритетом купівельної спроможності. Це другий найбільший у світі експортер та третій найбільший у світі імпортер товарів. Країна досягла дуже високих стандартів життя і має всесторонню систему соціального забезпечення.
Німеччина — батьківщина багатьох знаменитих письменників, поетів, акторів, музикантів, науковців, винахідників  і  відома своєю наукою, культурою та мистецтвом.

                          (За довідковими матеріалами Інтернету)

Пташиний день в бібліотеці

Навесні додому повертаються птахи. Їх веде таємний і магічний поклик рідної землі.  Які труднощі чекатимуть їх в дорозі, як зустріне їх рідний край – невідомо. Але птахи знають все наперед і жодна людина не може порівнятись з ними в знаннях маршрутів, часу, погоди, місць перебування, пошуках їжі.
Про Червону книгу, про незвичну поведінку птахів у природі, про необхідність турботи про них та ще про багато цікавого розповіли бібліотекарі районної дитячої бібліотеки учням 2 класу школи №3 (класовод Маліннікова Н.А.), які завітали з метою становити пташині годувальниці біля будівлі бібліотеки в міському парку.
Читачі послухали огляд літератури з книжкової виставки «Птахи наші друзі», подивились виставку сувенірів «Птах символ щастя» та дружньо відповідали на запитання під час проведення хвилинки «Загадки про птахів».
Зроблені на майстер-класі власноруч паперові пташечки діти символічно посадили на гілочки штучного дерева в фойє бібліотеки та побажали скорішої весни, доброго врожаю, миру та щастя всім-всім.
                              
 І.Єлісейцева, заступник директора ЦБС










День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щороку 15 лютого відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 
До 29 річниці  виведення військ з Афганістану  в районній дитячій бібліотеці у відділі обслуговування 5-9 класів було оформлено виставку матеріалів на тему «Афганістан болить в моїй душі». Бібліотекарі провели огляд матеріалу, представленого на виставці.
Ця страшна війна, про яку спочатку мовчали, принесла горе і біль у багато сімей. У цей день віддають данину пам'яті тим, хто загинув і шанують тих, хто повернувся додому.





День Героїв Небесної Сотні


Сьогодні, 20 лютого, в Україні вшановують пам'ять загиблих учасників Революції Гідності.
З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), указом президента України від 11 лютого 2015 року 20 лютого визначено Днем Героїв Небесної Сотні.
Для віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави бібліотеки проводять заходи жалоби , виставки світлин, книжкові виставки та уроки пам’яті.




Година пам'яті "Небесна Сотня - Герої нашого часу" в Котловинській сільській бібліотеці

До Дня Героїв Небесної Сотні Котловинська сільська бібліотека провела  з учнями 8-го класу годину памяті «Небесна Сотня – Герої нашого часу» під час якої читачі дізналися про історію трагічних подій, що відбувалися на майдані Незалежності в Києві у 2013 – 2014 роки. Дітей ознайомили з героїчними подвигами патріотів, котрі пожертвували собою заради зміцнення власної держави в лютому 2014 року. Під час заходу учні прочитали вірші присвячені Революції Гідності, переглянули документальні хроніки подій на майдані, прослухали пісню «Пливе кача». До уваги користувачів було представлено фото ілюстрована виставка «Лицарі Небесної Сотні». Хвилиною мовчання і запалюванням свічок вшанували память полеглих.




До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в бібліотеках села Котловина та Долинське було проведено годину мужності та урок пам'яті

15 лютого на честь Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 29-ї річниці виведення обмеженого контингенту військ з території Демократичної Республіки Афганістан в Котловинській сільській бібліотеці для учнів 7-го класу було організовано тематичну виставку «Афганистан: боль и память». Також проведено годину мужності «Афганистан: подвиг живой, неповторимый и вечный». Під час заходу діти переглянули документальний фільм «Хроника Афганской войны». Бібліотекар розповіла про ту далеку війну, про воїнів, на плечі яких лягли важкі випробування на чужій землі, про гіркоту втрати бойових друзів.
В Долинській сільській бібліотеці-філії пройшов урок пам’яті «Далекої мужності пам'ять збережемо». Бібліотекар Черня М.Ф разом з читачами 10-11 класів згадали воїнів-інтернаціоналістів, які пройшли війну в Афганістані, переглянули викладку літератури  «Афганистан: осколки памяти…» з фотодокументами та газетними статтями. Свічку пам’яті було запалено на згадку про Георгія Калінку, який загинув, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані. До його могили діти поклали квіти і вшанували пам'ять тих, хто загинув в афганських ущелинах, помер в мирний час від ран





Майтер-клас до дня Святого Валентина в бібліотеках села Лиманське та Нагірне  

14 лютого до дня Святого Валентина в Лиманській сільській бібліотеці та Нагірненьській сільській бібліотеці був проведений майстер-клас з виготовленню Валентинок для 4-х класів. 


Діти з фетру вирізали валентинки, на них писали свої побажання близьким і навіть людям усього світу, і приклеювали їх на велике серце. В основному учні бажали миру, здоров'я, любові, добра і щоб не було війни. Учні були дуже активні.


"Дивовижний світ Ж. Верна" книжкова виставка та бесіда в районній дитячій бібіліотеці 


8 лютого виповнилося 190 років  від дня народження  французького письменника, класика наукової фантастики і пригодницької літератури Жюля Верна. До цієї дати в РДБ у відділі обслуговування 5-9 класів було оформлено книжкову виставку «Дивовижний світ Ж.Верна» та проведено бесіду про життя і творчість письменника.
Ж.Верн вчився в Парижі на юриста, але в цей же час займався письменництвом. Він писав оповідання і лібрето для паризьких  театрів. Деякі з них було поставлено і вони навіть мали успіх, але справжнім його літературним дебютом став роман «П'ять тижнів на повітряній кулі». Син Жюля Верна Мішель став кінооператором і екранізував кілька романів свого батька. До самої  смерті Ж. Верн продовжував надиктовувати  свої книги. Багато  його романів, не виданих, але закінчених за життя, видаються сьогодні. За своє  життя  письменник написав близько 150 творів.
Ж.Верн був великим «пророком». Він писав у своїх романах про літаки, вертольоти, про відеозв'язок, телебачення, про тунелі під Ла-Маншем, про освоєння космосу. Він майже точно вказав розташування космодрому на мисі Канаверал. Твори письменника екранізувалися в різних країнах. Кількість знятих фільмів за мотивами його книг перевищило за 200.



Мой Высоцкий
4 февраля в центральной районной библиотеке состоялась встреча почитателей  поэтического и песенного творчества В. Высоцкого. Профессиональный актер, сыгравший 28 ролей в теле и кинофильмах и прослуживший 15 лет в театре на Таганке, в народной памяти остался Поэтом и Певцом.
В поэтическом наследии Высоцкого  800 стихотворений. Философские баллады, военные песни,     лирические миниатюры, романтические новеллы, драматические истории, юмористические зарисовки… 
У всех нас, у каждого из нас есть своя песня Высоцкого. Песня, которая нравится больше других, она ближе, роднее, убедительнее. Песня, вызывающая какие-то очень личные чувства, эмоции, переживания, размышления.   Поэтому участники встречи все вместе и каждый в отдельности вспоминали своего Высоцкого… 
Писатель В.Бушняк, фотохудожник С.Попов, журналист А.Потылико, предприниматель Ю.Олиниченко, начальник ИВЦ порта В. Брошеван, методист ОЦНК в Ренийском районе  Г.Дюрис, учитель Е.Бахарева, секретарь исполкома горсовета Г.Соколова, читательницы библиотеки Н.Петренко и Л.Сербинова делились своими сужденями о творчестве Высоцкого, читали его стихи и  пели его песни.


Осадчая В. П., зав. ОО ЦРБ - ведущая вечера, презентовала участникам  встречи поэтические сборники В.Высоцкого, издания воспоминаний родных, близких, друзей, коллег по театру и  грампластинки с записями песен Высоцкого.



Майстер клас в Плавненьській сільській бібліотеці








16,18 січня в Плавненьській сільській бібліотеці проводився майстер клас з солоного тіста




"Вокруг нас: польза и вред гаджетов" презентація в районній дитячій бібліотеці

Районна дитяча бібліотека - 08.02-09.02 для учнів 5 класу школи №2 та 6 класу школи №4 провели презентацію та показали відеоролик теми "Вокруг нас: польза и вред гаджетов" - розповідь про гаджети, віртуальний світ і призначення пристрою.



"Безпека в інтернеті" відеопрезентація в районній дитячій бібліотеці

Районна дитяча бібліотека - 05/02 для учнів 5 класу школи №3 (кл.керівник Загорська С.А.) відеопрезентація теми "Безпека в інтернеті" - розповідь про історію інтернету, правила користування сучасним зв'язком, безпеку спілкування в соц.мережах.




День Водно-болотних угідь

2 лютого у світі відоме як День водно-болотних угідь. З цієї нагоди в бібліотеках проводяться освітні заходи на екологічні теми. Так, в Орлівській сільській бібліотеці №1 для вихованців станції юних натуралістів та їх викладачів оформлено яскраво виставку-перегляд «День Водно-болотных угодий», а також підготовлено відеопрезентацію  «Водно болотные угодья Придунавья» та відеоролик «Дунайский заповедник». Бібліотекарь розповіла про красоти Придунав’я, насамперед про орловські плавні.
На цю тему підготовлено цікавий захід і в Долинській сільській бібліотеці. Читачі дізналися про Всесвітній день водно-болотних угідь, про отримання статусу угідь міжнародного значення озерами Картал та Кугурлуй.
Читачам надано інформацію про наш край, про книги, які є в бібліотеці на екологічну тематику. Завідуюча бібліотекою провела майстер клас по виготовленню з паперу сувеніра «Собака – найвірніший друг людини».
Бібліотекарі зробили акцент на необхідності екологічних знань, поважного ставлення до природи, можливостях громадськості по підтримці сталого розвитку регіонів.






Екскурсія та бібліотечний урок в Орловській
 сільській бібліотеці

2 лютого в Орловській сільській бібліотеці №1 була організованна екскурсія в бібліотеку  "Путешествие по библиотеке" (для учнів 9 класу) та бібліотечний урок «Путешествие в мир каталогов и картотек»





Турбота про тварин

Відділ обслуговування молодших класів районної дитячої бібліотеки провів час цікавих повідомлень для учнів 4 класу школи №3 (вчитель О.В.Вєрєсова).
В бібліотеці пройшла цікава розмова про світ тварин, про роль і місце тварин в житті людства. Діти узнали, що в нашому місті буде підписано меморандум і складено договір з ТОВ «Чотири лапи.Україна» про здоров’я тварин. Місцеві собаки будуть обстежені, біостерилізовані, їм будуть зроблені необхідні щеплення та на вушка буде прикреплено блакитні бірки з ідентифікаційним номером. Інформацію про кожну собаку буде введено в відповідну електронну базу даних.
Діти подивились відео ролик гумористичних світлин представників тваринного світу та авторський фільм дитячої бібліотеки про участь тварин в бойових діях та мирному житті.
Бібліотекарі зробили акцент на гуманному відношенню до тварин, на обов’язках людини по допомозі тваринам, бо це наші найвірніші друзі і ми маємо про них піклуватись.


Реформа медицины: закон и реалии

Медицинская реформа, которая вызвала жаркие дискуссии, споры не только  в политикуме, а и в обществе, стартовала…                               
Новое всегда вызывает много вопросов.  Найти на них ответы  библиотекари предлагают в публикациях прессы, которая поступает в читальный зал центральной районной библиотеки.
На информстенде «Реформа медицины: закон и реалии» предсталены правовые акты, регламентирующие медицинскую реформу, комментарии специалистов МЗО Украины по поводу поэтапного введения изменений в медицинском обслуживании населения, рекомендации врачей-практиков о том, что должен сделать каждый, чтобы получить качественную медицинскую помощь.

В.П.Осадчая.

Урок-реквием  «Голокост – трагедія і героїзм», урок – пам'ять:  «Крути: і сум, і біль, і вічна слава» в Орловской сельской библиотеке №1

26 января В Орловской сельской библиотеке №1 была оформленна кн.выставка «Голокост - шрам на серці людства» и проведен Мемориальный урок-реквием  «Голокост – трагедія і героїзм»,   приуроченый к ежегодному отмечаемому 27 января  –   Международному дню памяти жертв Холокоста.  Этот день был выбран не случайно: именно 27 января 1945 был освобожден от фашистов самый большой из гитлеровских концлагерей, Освенцим .
Холокост — от Holocaust, что по-гречески значит «всесожжение» — обозначение массовых убийств евреев в 1933-1945 гг. в Европе.                                                                                                                                     В ходе урока были продемонстрированы видео – кадры «Жертвам Холокоста посвящается…», «Памяти – Холокоста».
Также библиотекарь рассказала о нашем  односельчанине, который был Узником лагеря Освенцим,  Левченко Иван Григорьевич.
  Библиотекари рассказали учащимся  о масштабах этой трагедии, о том, что такое Холокост, кто стал его жертвами, что нужно сделать, чтобы такое больше не повторилось.  Плохое всегда хочется забыть. Однако есть события, о которых мы обязаны помнить, чтобы они больше никогда не повторились.    Для наших юношей и девушек эта тема достаточно важна не только потому, что проблемы толерантности в нашем обществе еще очень насущны, а Холокост является примером, показывающим, к чему может привести идеология, противоположная толерантному мышлению.

До 100 - річчя бою під Крутами в Орлівській сільській бібліотеці була оформлена книжкова виставка: «На Аскольдовій могилі поховали їх»
29 января 2018 года исполнилось 100 лет со времени боя на железнодорожной станции Круты между военными подразделениями Украинской Народной Республики и большевистскими захватчиками времен первой советско-украинской войны.
Хотя бой под Крутами и завершился военным поражением для Украинской Центральной Рады, на долгие времена он стал примером героического подвига и победы во имя Украины и ее независимости.  С целью чествования памяти украинских юношей, которые погибли в бою под Крутами в январе 1918 года. 
Орловскими  библиотекарями  был проведен урок – пам'ять:  «Крути: і сум, і біль, і вічна слава», в ходе которого прошел просмотр  видеофильма « Бій  під  Крутами». Учащиеся ознакомились с одной из трагических страниц истории Украины.
 Этот День, несмотря ни на что, навсегда останется светлым в нашей памяти. День подвига и примера для будущих и нынешних поколений. День надежды и любви к своему Отечеству. День памяти Героев Крут.




Час памяти: "Холокост - трагедия, которая не должна повториться" в Котловинской сельской библиотеке

Ко дню памяти жертв Холокоста Котловинская библиотека провела час памяти «Холокост – трагедия, которая не должна повториться». Библиотекарь познакомила учащихся с основными понятиями, связанными  с трагедией Холокоста. Под это понятие целиком попадают события, связанные с трагедией евреев Одессы и юга Украины в 1941 – 1944 г.г. Рассказали о многочисленных жертвах фашизма, о жестоком истреблении еврейского народа, которых массово уничтожали в лагерях смерти, газовых камерах, печах крематориев. Библиотекарь рассказала учащимся, что сегодня мы обязаны помнить о прошлом и осознавать, какие угрозы несут миру расовая нетерпимость и пренебрежение к человеческому достоинству. Читателей ознакомились с литературой о Холокосте из фонда сельской библиотеки («Бабий Яр» А. Кузнецова, «Книга памяті Дробицького яру», «Шукай добро у серці своему» В.Пеунова и др..), где рассказана только правда – ТАК, КАК ЭТО БЫЛО.




Урок мужества: "Холокост: история, судьбы, память" в Лиманской сельской библиотеке.
Ко дню памяти жертв Холокоста в Лиманской сельской библиотеке для учеников 9 класса был проведен урок мужества : "Холокост: история, судьбы, память". Мероприятие было проведено совместно с ДК. Библиотекари познакомили учащихся с основными понятиями, связанными с трагедией Холокоста. Рассказали о многочисленных жертвах фашизма, о жестоком истреблении еврейского народа, которых массово уничтожили в лагерях смерти. Шесть миллионов евреев расстрелянных, удушенных в газовых камерах, сожжённых в печах крематориев.

Это нельзя забывать, поэтому главной целью мероприятия было донести детям, что сегодня мы обязаны не только помнить о прошлом, но и чётко осознавать, какие угрозы современному миру несут межнациональная рознь, расовая нетерпимость и пренебрежение к человеческому достоинству. Участники мероприятия читали стихи "Дети Освенцима". В конце мероприятия был показан видеофильм "Окупация-Холокост".



Котловинська сільська бібліотека провела патріотичну годину «Герої Крут – ніхто не забутий»

Крути, 29 січня 1918 року… Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії. 100 років тому відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами. День 29 січня, день бою під Крутами став трагедією української й цілої української суспільності. Щоб зберегти пам’ять про героїчні дні юнаків в обороні Волі України, Котловинська бібліотека провела патріотичну годину «Герої Крут – ніхто не забутий», спрямована на виховання почуття патріотизму, відданості, любові до Батьківщини та пам’яті про тих, хто відстоював свободу і незалежність України. Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обовязку – боронити ії. До уваги читачів було оформлено тематичну виставку «Бій під Крутами».







НІДЕ, НІКОЛИ, НІ З КИМ….

27 січня весь світ вшановує пам'ять мільйонів загублених життів – день пам'яті жертв ГОЛОКОСТУ.

85 років тому , у 1933 році до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер. Націонал-соціалістичний режим який він встановив, грунтувався на нацистській расовій доктрині, згідно з якою німці-"арійці" належать до вищої раси, а євреї вважалися Untermenschen - недолюдьми.
У 1939 році німецька армія окупувала Польщу, розв'язавши тим самим Другу світову війну і почалося  знищення єврейського народу.  Всі євреї згонялися  в гетто, будувались концентраційні табори і табори знищення. Хто був у силах, той мав працювати на фашистів,  нездатних трудитися вбивали відразу, а решта була приречена на смерть від голоду і хвороб.
За роки війни нацисти знищили близько 6 мільйонів євреїв, з них півтора мільйона дітей, що становило приблизно третину загальної чисельності євреїв у всьому світі в той час. Планомірне знищення євреїв не можна назвати просто актом геноциду, настільки безпрецедентним воно було за масштабами, опрацьованості і реалізації. Це була спроба знищити цілий народ, де б не перебували його представники. Саме тому геноцид єврейського народу в роки війни отримав назву - Голокост (англ. Holocaust - "всеспалення").
Але Голокост
– частина , страшна частина нашої історії, і, зберігаючи пам'ять про нього, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.
ЦІ слова стали основною тезою бесід з дітьми в бібліотеках Ренійської ЦБС під час заходів з дітьми, присвячених дню памяті жертв Голокосту. Всі повинні почути, що ніде, ніколи, нікому неможна говорити образливі слова на кшталт слова про належність до певної нації, народу, про колір шкіри та мову.

Комментариев нет:

Отправить комментарий